Województwo Podkarpackie

mgr Beata Guzek

Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Psychologii Klinicznej woj. podkarpackie

Kontakt

UWAGA: W okresie od 15 listopada do 15 grudnia odbędzie się postępowanie rekrutacyjne na szkolenie specjalizacyjne z psychologii klinicznej (80 miejsc) przy Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Rekrutacja odbywa się przez system SMK (tu proszę podświetlić link: https://smk2.ezdrowie.gov.pl/login. Początek szkolenia planowany jest na wiosnę 2025 roku. Informacje o rekrutacji będzie można odnaleźć na stronie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Do rekrutacji zachęcamy głównie osoby z województwa małopolskiego i województwa podkarpackiego.

Aktualnie na Podkarpaciu nie ma ośrodka akredytowanego prowadzącego nabór na specjalizację z psychologii klinicznej. 

Osoby zainteresowane rozpoczęciem specjalizacji mogą ubiegać się o przyjecie na szkolenia organizowane w sąsiednich województwach.

W bieżącym roku 2022 planowany jest nabór w ośrodkach na Śląsku i w Krakowie:

– SWPS Katowice oraz Szpital Kliniczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu

– Szpital im. dr. Józefa Babińskiego oraz Szpital im. Ludwika Rydygiera w Krakowie

Na rok 2024 planowane jest również kolejne szkolenie specjalizacyjne w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

mgr Beata Guzek

Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Psychologii Klinicznej woj. podkarpackie
Specjalista psycholog kliniczny, psychoonkolog, psychoterapeuta. Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Ukończyła całościowe szkolenie z zakresu psychoterapii organizowane przez Katedrę Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Recenzent kwartalnika Psychoterapia. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego, Podkarpackiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów. Od wielu lat pracuje w Klinice Psychiatrii Ogólnej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego w Rzeszowie oraz w Podkarpackim Centrum Onkologii. Zajmuje się diagnozą i terapią osób z zaburzeniami psychicznymi oraz psychoterapią osób w kryzysach osobowościowych i adaptacyjnych, związanych m.in. z chorobą nowotworową.